طراحی و تولید بردهای الکترونیکی سفارشی

خدمات تیم تحقیق و توسعه الکترونیک

طراحی و تولید بردهای الکترونیکی

بخش تحقیق و توسعه شرکت کیمیا الکترونیک با سابقه چندین ساله در طراحی برد‌های مختلف، آمادگی طراحی و تولید بردهای الکترونیکی را به سفارش تولید کننده را دارد. سفارشی سازی برد الکترونیکی یعنی این که هر ایده‌ای در طراحی و درخروجی مورد نظر باشد در صورت امکان، در طراحی و ساخت دستگاه های الکترونیکی مورد نظر لحاظ شود.

عملی سازی ایده‌ها

ممکن است که شما برای تولید یک محصول تجاری ایده‌ای مد نظر داشته باشید. مثلا برای کسب و کار خود نیاز به دستگاه خاصی دارید که یا موجود نیست و یا اگر هم موجود است، قیمت زیادی دارد، یا این که در دسترس نیست. تیم الکترونیک شرکت کیمیا الکترونیک (الکتروکالا) قادر است تا ایده‌های شما را عملی کند.

قیمت گذاری

قیمت گذاری پروژه‌های انجام شده توسط الکتروکالا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در ادامه به فاکتور‌های مهم در قیمت گذاری پروژه‌ها می‌پردازیم.

هزینه طراحی و نمونه سازی

قسمتی از هزینه‌های تولید یک محصول خاص، مربوط به زمان، انرژی، منابع و تخصص‌های مورد نیاز برای تولید یک برد الکترونیکی است. این هزینه برای تولید تعداد یک عدد و یا تعداد بالاتر تفاوتی ندارد، زیرا در عمل زمان و انرژی یکسانی برای آن صرف شده است، اما در تیراژ‌های بالا این هزینه ناچیز محسوب میشود و تاثیری روی قیمت تمام شده تکی دستگاه الکترونیکی ندارد. برای مثال طراحی PCB، برنامه نویسی و انجام آزمایش‌های اولیه در نمونه سازی و تعداد بالاتر از لحاظ انرژی و زمان تفاوتی ندارد.

 

هزینه قطعات

بخش عمده قیمت محصول را قیمت قطعات الکترونیکی استفاده شده در آن مشخص میکند. قیمت قطعات نیز با توجه به کیفیت قطعه استفاده شده در دستگاه متفاوت است. کیمیا الکترونیک برای طراحی و تولید بردهای الکترونیکی از بهترین قطعات در دسترس استفاده می‌کند تا کیفیت را فدای کمیت نکند. استفاده از بهترین قطعات الکترونیکی باعث میشود تا کیمیا الکترونیک دستگاه های الکترونیک ساخت خود را با گارانتی و خدمات پس از فروش مطمئن ارائه کند.

 

هزینه تولید

مواردی مثل مونتاژ، بسته بندی و کنترل کیفی نیز در طراحی و تولید بردهای الکترونیکی موثر است. این موارد با توجه به نوع، حساسیت و تعداد تولید بر حسب پروژه، متفاوت است.

 

تیراژ تولید

در نهایت با توجه به موارد ذکر شده قبل میشود قیمت نهایی را بر اساس تیراژ مورد نیاز بررسی کرد. در تیراژ های پایین تر هزینه‌های ثابت تاثیر بیشتری دارند. این هزینه ها شامل حمل و نقل، طراحی و نمونه سازی، قالب های مورد نیاز برای مونتاژ و … میشوند. در ثانی تیراژ در خرید قطعات الکترونیک نیز تاثیر گذار است و با خرید تعداد بالاتر قیمت قطعات نسبت به تعداد کاهش می‌یابد.

 

 

توانایی‌های تیم تحقیق و توسعه الکترونیک کیمیا الکترونیک (الکتروکالا)

طراحی و تولید PCB

بخشی از فعالیت های مورد نیاز برای طراحی و تولید بردهای الکترونیکی مربوط به برد مدار چاپی (PCB) میباشد. تیم طراحی PCB الکتروکالا توانایی طراحی و تولید بردهای الکترونیکی PCB تک لایه، PCB چند لایه،PCB متالیزه و … را دارد. در طراحی بردهای الکترونیکی استانداردهای IPC به طور کامل رعایت میشود.

 

برنامه نویسی میکروکنترلر

بخشی از پروژه‌های الکترونیک مربوط به نرم افزار خود برد است. در طراحی دستگاه‌های الکترونیک گزینه‌‌های مختلفی برای نرم افزار برد قابل استفاده است. یکی از آنها برنامه نویسی میکروکنترلر است. میکروکنترلر برای پروژه هایی که سرعت بالا و قیمت پایین در اجرای آن لازم است مناسب است.  تیم برنامه نویسی کیمیا الکترونیک در موارد زیر تخصص دارد:

برنامه نویسی میکروکنترلر ARM، AVR، XTENSA و PIC  به زبان C و به صورت Bare Metal

توسعه برنامه های میکروکنترلر‌های ذکر شده به صورت RTOS به زبان C

برنامه نویسی RTOS به زبان میکروپایتون

 

برنامه نویسی Embedded Linux

در طراحی برخی دستگاه های الکترونیکی نیاز به امکانات پیشرفته نظیر ارتباط با سرور، دوربین، پخش مدیا، پردازش تصویر و … است. تیم طراحی الکتروکالا برای این موارد از سیستم عامل لینوکس شخصی سازی شده بر حسب پروژه استفاده می‌کند. برای پروژه های پیشرفته تر از سیستم عامل اندروید اختصاصی نیز میشود استفاده کرد.

 

اینترنت اشیاء

در دنیای امروز که استفاده از اینترنت در همه عرصه‌ها پیشرفت داشته است، یکی از موارد استفاده از اینترنت، استفاده آن در اینترنت اشیاء (IOT) است. یکی از تخصص های کیمیا الکترونیک طراحی دستگاه های الکترونیکی که بتوانند از طریق اینترنت داده ارسال و دریافت کنند، است. یکی از زمینه های که الکتروکالا روی آن تمرکز ویژه دارد بردهای مبتنی بر اینترنت اشیاء است. تیم الکترونیک با همکاری تیم IT در این پروژه ها نقش ایفا میکنند.

 

بلاگ الکتروکالا

بلاگ الکتروکالا در زمینه های ذکر شده مقالات و آموزش های رایگان قرار میدهد.

مشاهده همه